Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Gdzie najlepsza pizza? Testujemy pizzerie w gminie Osielsko - zamawiamy capriciosę

poniedziałek, 19 stycznia 2015 16:43 Napisane przez  sg

Porównaliśmy trzy pizzerie znajdujące się w naszej gminie -Pizzeria DaVinci (Centralna 2z, Osielsko), Pizzeria Osielsko (Centralna 24, Osielsko) oraz Pizzeria Tradycja (Bydgoska 22, Niemcz). W każdej pizzerii zamówiliśmy dużą capriciosę na cienkim cieście, z dostawą do domu. Oceniliśmy przede wszystkim smak pizzy, ale również czas dostawy, cenę i inne istotne aspekty. Czy udało nam się wyłonić faworyta?

 

Wybór pizzy, ceny i rozmiar

Zamawiając dużą pizzę z Pizzerii Osielsko i Tradycji, otrzymujemy pizzę o średnicy 50 cm, w DaVinci jest to 45 cm. Każda z pizzerii wypieka pizzę na cienkim cieście. Pizzeria Osielsko ma w swojej ofercie też 5 pozycji pizzy na grubym cieście, o średnicy 26 cm.

 

Mała

Średnia

Duża

Pizzeria DaVinci

23 cm

33 cm

45 cm

Pizzeria Osielsko

30 cm

 

50 cm

Pizzeria Tradycja

28 cm

32 cm

50 cm

 

Za dużą Capriciosę (bez sosów i dowozu) zapłaciliśmy 26 zł w Tradycji, 28.80 zł w DaVinci i 30 zł w Pizzerii Osielsko.

 

Ciasto

Szczególnie zachwyciło nas ciasto z Pizzerii Osielsko. Było cieniutkie, chrupiące i po prostu przepyszne. Ciasto z DaVinci było miękkie, w smaku przypominało naleśnik. Capriciosa z Tradycji miała ciasto również miękkie, z jednej strony bardziej przypieczone niż z drugiej. Żadna pizza nie była przypalona, to ogromny plus. Ocena ciasta w skali 1-10 (gdzie 1-fatalne, 10- wyśmienite)

Pizzeria Osielsko – 8, Pizzeria DaVinci – 5, Pizzeria Tradycja - 6

 

Ser i pozostałe składniki

Na stronie Pizzerii Osielsko znaleźliśmy informację, że każda pizza zawiera ser mozzarella. W DaVinci, pani zapytana o ser, czy jest to mozzarella, czy ser żółty, odpowiedziała że „taki i taki”. Nie ma możliwości wyboru jednego z nich. Pani z Tradycji zapytana o ser, odpowiedziała, że jest to ser „podobny do mozzarelli”. W naszej ocenie, tylko Pizzeria Osielsko nie przesadziła z ilością sera. Mogłoby się wydawać, że im więcej sera, tym lepiej, jednak gdy wszystko jest „utopione” w serze, nie czujemy jaką pizzę tak naprawdę zamówiliśmy. Oprócz sera oceniliśmy również pozostałe składniki Capriciosy, a więc szynkę i pieczarki. Pizza z DaVinci miała grubo posiekane składniki, wszystko zatopione w serze. Na pizzy z Tradycji dostrzec można było drobno posiekane składniki, jednak również wszystko pokrywała gruba warstwa sera, przez co smak był mało wyrazisty. Pizzeria Osielsko zaserwowała nam również drobno posiekane składniki, jednak smak grzybów był mocno wyczuwalny.

Pizzeria Osielsko – 7 Pizzeria DaVinci – 6 Pizzeria Tradycja - 6

 

Sosy –idealne uzupełnienie pizzy?

W każdej pizzerii zamówiliśmy sos pomidorowy i czosnkowy. W Tradycji zapłaciliśmy 1 zł za każdy sos. Sos pomidorowy był dobry, a czosnkowy tradycyjny i dosyć tłusty. W Pizzerii Osielsko sos kosztuje również 1 zł, ale do dużej pizzy drugi sos jest gratis. Sosy podobne do tych z Tradycji, niewiele mniejsze. W DaVinci sosy wliczone były w cenę. Jednak sos pomidorowy okazał się być zwykłym, mało naturalnym w smaku ketchupem, co nas mocno rozczarowało.

Pizzeria Osielsko – 6 Pizzeria DaVinci – 4 Pizzeria Tradycja - 7

 

Dostawa, czas i ceny

Wszystkie pizze zamawiane były z Osielska w okolicy godziny 19:30 dnia roboczego (pon.-śr.). Orientacyjne odległości od miejsca zamawiania: Pizzeria Osielsko 1,2km, DaVinci1,4 km, Tradycja 6,2km. Minimalna wartość zamówienia pizzy z dostawą w Pizzerii Osielsko to 15 zł, w Tradycji 16 zł, natomiast DaVinci dowozi pizzę niezależnie od kwoty zamówienia. Cena dowozu uzależniona jest od miejsca zamówienia, w naszym przypadku za dowóz z Pizzerii Osielsko zapłaciliśmy 2 zł, z DaVinci 3 zł, a z Tradycji, mimo sugerowanych na stronie internetowej 5 zł, na rachunku widniały 2 zł.

 

Pizzeria Osielsko

Pizzeria Tradycja

Pizzeria DaVinci

Osiel­sko 2 zł

 

Osielsko 5 zł

 

Osielsko 3 zł, przy zamówieniu powyżej 30 zł dowóz gratis

Niemcz 3 – 4 zł

Niemcz 3 zł

Inne miejscowości gminy Osielsko 5 zł, przy zamówieniu powyżej 50 zł dowóz gratis

 

 

Maksy­mil­ianowo,

Żołę­dowo 4 zł

Maksymilianowo 5 zł

Żołędowo 6 zł

Pozostałe miejs­cowości 50 gr za kilo­metr

Wilcze i dalej 7 zł

 

Wszystkie pizzerie dowiozły pizzę w obiecanym czasie. Na pytanie o czas oczekiwania Pizzeria Osielsko i DaVinci odpowiedziały, że wyniesie on około pół godziny. Rzeczywisty czas oczekiwania wyniósł odpowiednio 20 i 24 minuty. Tradycja sugerowała 30-40 minut, a pizzę dostaliśmy już po 26 minutach.

 

Podsumowując, faworytem została…

Wszystkie pizzerie dostarczyły nam pizze bardzo ciepłe, a DaVinci nawet gorącą. Całkowity koszt pizzy wyniósł 33 zł w Pizzerii Osielsko, 31,80 zł w DaVinci, i 30 zł w Tradycji. Zbliżony koszt pizzy oraz czas oczekiwania sprawiły, że te aspekty nie miały dużego wpływu na nasz wybór. Naszym subiektywnym faworytem została Capriciosa z Pizzerii Osielsko. Chrupiące, cienkie ciasto i wyrazisty smak skradły nasze serca (i żołądki:).

 

Płatność

We wszystkich pizzeriach można płacić kartą, najlepiej zgłosić taką potrzebę podczas składania zamówienia.

 

Godziny otwarcia, kontakt

  • Pizzeria Osielsko Nd- Czw 12-21 Pt-Sob 12-2 ul. Centralna 24, Osielsko tel. 52 324 43 81 www.pizzeriaosielsko.pl
  • Pizzeria DaVinci Pon-Sob 12-22 Nd 12-20 ul. Centralna 2z, Osielsko tel. 52 515 38 14 www.pizzadavinci.pl
  • Pizzeria Tradycja Pon-Pt 11-22 Sob-Nd 11-23 ul. Bydgoska 22, Niemcz tel. 665939644 www.pizzeriatradycja.pl

 

Dla tych co lubią dużo czytać: Promocje

Pizzeria Osielsko przygotowała ofertę lunchową: od poniedziałku do piątku za wszystkie duże pizze zapłacimy 10% mniej w godzinach od 12−15. Po godzinie 15 do każdej dużej pizzy dowolna mała pizza jest za 10zł. Oferta jest ważna do końca karnawału. Dodatkowo pizza dnia (50cm) dostępna jest za 24,90 (lista dostępna na stronie internetowej). Przy zamówieniu 2 dużych pizz możemy otrzymać małą pizzę za 50% ceny. Na zakończenie, do każdej dużej pizzy drugi sos jest gratis.

 

Pizzeria DaVinci oferuje Pepsi gratis do zamówienia powyżej 50 zł. Dodatkowo promocja rodzinna gwarantuje -20% na wszystkie pizze rodzinne (45 cm). Dowóz jest darmowy w Osielsku przy zamówieniu powyżej 30 zł, i w innych miastach gminy po przekroczeniu 50 zł.

 

Pizzeria Tradycja do dwóch dużych pizz dodaje 2l Coli gratis, a do 2 małych pizz 1l. Co więcej mamy tutaj 15% zniżki dla studentów, a w każdą niedzielę druga duża pizza od pozycji 5 jest 50% taniej. Na stronie internetowej Tradycjii, możemy zobaczyć kupon zachęcający do zamawiania pizzy przez Internet. Data promocji wskazuje jednak na jej wygaśnięcie ponad rok temu. Zapytaliśmy o tę promocję podczas zamawiania pizzy przez telefon, jednak pani opowiedziała, że jest to oferta portalu pizzaportal i nie jest zorientowana czy jest to aktualna oferta czy nie.

 

Sexy Polling: there is nothing to show!

Gdzie najlepsza pizza? Testujemy pizzerie w gminie Osielsko - zamawiamy capriciosę - 4.2 out of 5 based on 19 votes
Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis