Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Wójt: "Budujemy pięć km dróg rocznie." W tym tempie drogi będą gotowe za 33 lata

środa, 28 stycznia 2015 08:16 Napisała 

Otrzymaliśmy od naszej czytelniczki list, w którym na przykładzie ulicy Orzeszkowej, zwraca uwagę na niejasne zasady dotyczące budowy dróg w gminie Osielsko. List publikujemy tutaj. Wójt zobowiązał się do przygotowania jasnych zasad dotyczących kolejności budowy dróg (czytaj więcej). Poniżej publikujemy informację, jaką otrzymaliśmy od wójta Sypniewskiego, dotyczącą dróg gruntowych i nieutwardzonych.

 

Ile gmina buduje dróg

Środki którymi dysponujemy pozwalają na budowę około 5 km nawierzchni utwardzonych, zależnie od klasy technicznej budowanych w danym roku dróg -informuje wójt. I dalej dodaje: Lista ulic do budowy jest wielokrotnie większa niż możliwości finansowe Gminy Osielsko, łącznie posiadamy około 65 km dróg o nawierzchniach utwardzonych i ponad 100 km dróg gruntowych. Szybko licząc, zbudowanie wszystkich dróg w gminie Osielsko z obecnym tempem zajmie najbliższe 33 lata (przy założeniu, że żadne nowe drogi nie będą wytyczane). 33 lata to dużo, ale dla porównania Gazeta Wyborcza podaje, że mieszkańcy bydgoskiego Miedzynia, przy zachowaniu obecnego tempa budowy dróg, na skończenie ostatniej poczekają aż 115 lat.

 

Jak utrzymywane są drogi gruntowe

Z uwagi na tempo budowy nowych dróg gruntówki na dłużej wpiszą się w codzienność gminy Osielsko. W związku z tym zapytaliśmy, jak utrzymywane są te drogi. Wójt Sypniewski informuje, że każdego roku drogi są wielokrotnie równane oraz utwardzane przy pomocy gruzu betonowego. W kontekście listu naszej czytelniczki, zapytaliśmy o ulicę Orzeszkową. Z informacji uzyskanych od GZK, odcinek ul. Orzeszkowej od Żurawiej jest regularnie równany, na odcinku od Słowackiego w roku 2014 dwukrotnie rozkładano kruszywo betonowe i tego typu prace odbywał się tam również w styczniu -przekazuje wójt.

Wójt: "Budujemy pięć km dróg rocznie." W tym tempie drogi będą gotowe za 33 lata - 4.4 out of 5 based on 8 votes
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis