Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Przystanek bez chodnika i oświetlenia. Po dziewięciu miesiącach sprawa ma swój finał

środa, 25 lutego 2015 09:15 Napisała 

Urząd Gminy Osielsko informuje, że przystanek zlokalizowany przy ulicy Bydgoskiej na wysokości Kolonijnej zostanie przeniesiony o około 200 m w kierunku Bydgoszczy.

 

Autobus w nowej lokalizacji będzie zatrzymywał się od 3 marca. Natomiast sama wiata przystankowa zostanie w nowej lokalizacji ustawiona do końca drugiego tygodnia marca. Nowa lokalizacja przystanku koło delikatesów ADA, to miejsce o które od dawna zabiegali mieszkańcy. Do obecnego przystanku, trudno dojść, bo nie ma chodnika. Przystanek jest nieoświetlony i znajduje się przy lasku, co powoduje, że jest niebezpieczny po zmroku.

 

Mieszkańcy Niemcza przesunięcie przystanku, w znacznej mierze, zawdzięczają radnemu Andrzejowi Różańskiemu. Razem z Panią Basią, prowadzącą delikatesy ADA, złożyli pierwszy wniosek o przeniesienie przystanku już w czerwcu 2014 roku. Po braku działania dotyczącego przystanku Andrzej Różański wielokrotnie pytał wójta kiedy przystanek zostanie przeniesiony.

 

W styczniu opisaliśmy na stronach naszego serwisu działanie Andrzeja Różańskiego oraz ignorowanie próśb jego i mieszkańców (tutaj). To musiało podziałać mobilizująco na urząd gminy.

Przystanek bez chodnika i oświetlenia. Po dziewięciu miesiącach sprawa ma swój finał - 3.7 out of 5 based on 3 votes
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis