Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

W naszej gminie już po zaćmieniu słońca. Publikujemy zdjęcia z perspektywy Osielska

piątek, 20 marca 2015 13:35 Napisała 

W Osielsku właśnie rozpoczęło się zaćmienie słońca, zakończy się chwilę po 12.00.

 

Punkt kulminacyjny zaćmienia w Osielsku przypadał na 10.54-10.55 - wtedy właśnie największa część słońca była przesłonięta. W Polsce największe zaćmienie można było obserwować w północno-zachodniej części kraju, bo aż 75%. W naszej gminie zaćmienie maksymalne wyniesie nieznacznie mniej, bo około 70%.

 

Publikujemy zdjęcia, nadesłane przez czytelników i dalej zachęcamy do nadsyłana zdjęć zaćmienia, wszystkie opublikujemy na naszych stronach.

 

Najbliższe zaćmienie nad Polską będzie za 6 lat, ale mała część słońca będzie przysłonięta, przez co będzie praktycznie niezauważalne. Następne równie spektakularne zaćmienie nad Polską nastąpi dopiero za 11 lat.

W naszej gminie już po zaćmieniu słońca. Publikujemy zdjęcia z perspektywy Osielska - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis