Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Mamy zestawienie cen wody w całym kraju. Sprawdziliśmy jak wypada gmina Osielsko. Czy u nas jest drogo?

poniedziałek, 23 marca 2015 09:30 Napisała 
Po prawej Gminny Zakład Komunalny w Żołędowie Po prawej Gminny Zakład Komunalny w Żołędowie

 Portal cena-wody.pl porównał, ile kosztują woda i ścieki w 876 gminach i miastach. Sprawdziliśmy jak na tym tle wypada gmina Osielsko.

 

Portal http://cena-wody.pl/ porównał ceny wody w 876 gminach i miastach. W Osielsku woda i ścieki kosztują odpowiednio 2,54 oraz 7,47 netto (2,74 i 8,07 brutto) za m3. Łącznie w Osielsku za 1m3 wody i ścieków płacimy 10,01 netto (10,81 brutto). Na tle przebadanych gmin mieścimy się w drugiej połowie stawki na 582 miejscu. Od pierwszego maja w Osielsku będą obowiązywać nowe, niższe ceny wody (pisaliśmy o tym tutaj). Obniżka będzie jednak kosmetyczna, za 1m3 wody i ścieków zapłacimy łącznie 10,25 brutto, przesunie nas to w rzeczonym zestawieniu na 511 miejsce.

 

Ceny wody i ścieków na tle całego kraju

Zestawienie nie jest jednak w pełni miarodajne jeśli chodzi o ceny dla odbiorców finalnych, bowiem w części gmin gdzie woda i ścieki są drogie, dla gospodarstw domowych obowiązują dopłaty, których to zestawienie nie uwzględnia. Spośród przebadanych miejsc najtańsza woda i ścieki są w Bytomiu Odrzańskim. Łącznie za litr wody i ścieków zapłacimy tam 4,69 brutto. Według zestawienia najdroższe woda i ścieki są w gminie Stara Kamienica (dolnośląskie). Jest to 68,70, jednak po uwzględnieniu dopłat mieszkańcy płacą tam łącznie znacznie mniej - 15,34 brutto za 1m3.

 

Na tle województwa w Osielsku drogo

W naszym województwie sprawdzono ceny w 44 gminach i miejscowościach. Spośród sprawdzonych miejsc, gmina Osielsko zajmuje siódme miejsce od końca. W naszym województwie najtaniej jest w Lipnie, łącznie 5,62 brutto za m3 wody i ścieków. Tanio jest też w pobliskim Świeciu (łącznie 6,30 brutto). Drożej jest w Bydgoszczy (11 zł brutto), a najdrożej spośród przebadanych miejsc jest w Białych Błotach (łącznie 14,01 brutto).

 

7 stycznia porównaliśmy ceny śmieci w Osielsku i pozostałych gminach powiatu bydgoskiego. Według danych z początku roku płaciliśmy za śmieci najdrożej ze wszystkich (więcej tutaj).

Mamy zestawienie cen wody w całym kraju. Sprawdziliśmy jak wypada gmina Osielsko. Czy u nas jest drogo? - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis