Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Odznaki ministra kultury i dziedzictwa narodowego: Wśród wyróżnionych ksiądz Kubiak z Żołędowa

czwartek, 30 kwietnia 2015 21:17 Napisał 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu odbyły się miła uroczystość wręczenia odznak ministra kultury i dziedzictwa narodowego ,,Za opiekę nad zabytkami”.

 

Wśród wyróżnionych był również przedstawiciel naszej gminy, ks. Jarosław Kubiak z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie. W pełni zasłużone wyróżnienie za uratowanie i doprowadzenie do świetności drewniany kościółek w Żołędowie, który jest perełką architektoniczną wśród drewnianych obiektów sakralnych w naszym regionie. Odznaczenie wręczała Pani poseł Iwona Kozłowska wraz ze starostą Panem Wojciechem Porzychem.

 

Również na tej sesji radni serdecznie podziękowali p. Andrzejowi Kubiakowi wręczając list gratulacyjny za wkład w promocję powiatu bydgoskiego. Pan Kubiak jest pomysłodawcą oraz organizatorem akcji ,,Szlakiem Ośmiu kropli Nadziei” mającej na celu zbiórkę krwi w różnych miejscowościach powiatu. Akcja jest prowadzona pod patronatem starostwa już od pięciu lat. Krwiobus gościł również wiele razy w miejscowościach naszej gminy (Niemcz, Żołędowo, Osielsko). Już 10 maja w ramach tegorocznej edycji tej akcji w naszej gminie, w Żołędowie (na parkingu koło kościoła w godz. 9:00-13:00) będzie ponownie gościł krwiobus.

Odznaki ministra kultury i dziedzictwa narodowego: Wśród wyróżnionych ksiądz Kubiak z Żołędowa - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Leszek Kuziak

Jest radnym powiatu bydgoskiego od 2010 roku (druga kadencja z rzędu), członkiem rady powiatu obecnej kadencji. Interesuje się sportem, turystyką, historią, polityką, pracą społeczną oraz wolontariatem

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis