Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Odznaki ministra kultury i dziedzictwa narodowego: Wśród wyróżnionych ksiądz Kubiak z Żołędowa

czwartek, 30 kwietnia 2015 21:17 Napisał 
Po lewej ksiądz Jarosław Kubiak, po prawej jego brat Andrzej Kubiak Po lewej ksiądz Jarosław Kubiak, po prawej jego brat Andrzej Kubiak

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu odbyły się miła uroczystość wręczenia odznak ministra kultury i dziedzictwa narodowego ,,Za opiekę nad zabytkami”.

 

Wśród wyróżnionych był również przedstawiciel naszej gminy, ks. Jarosław Kubiak z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie. W pełni zasłużone wyróżnienie za uratowanie i doprowadzenie do świetności drewniany kościółek w Żołędowie, który jest perełką architektoniczną wśród drewnianych obiektów sakralnych w naszym regionie. Odznaczenie wręczała Pani poseł Iwona Kozłowska wraz ze starostą Panem Wojciechem Porzychem.

 

Również na tej sesji radni serdecznie podziękowali p. Andrzejowi Kubiakowi wręczając list gratulacyjny za wkład w promocję powiatu bydgoskiego. Pan Kubiak jest pomysłodawcą oraz organizatorem akcji ,,Szlakiem Ośmiu kropli Nadziei” mającej na celu zbiórkę krwi w różnych miejscowościach powiatu. Akcja jest prowadzona pod patronatem starostwa już od pięciu lat. Krwiobus gościł również wiele razy w miejscowościach naszej gminy (Niemcz, Żołędowo, Osielsko). Już 10 maja w ramach tegorocznej edycji tej akcji w naszej gminie, w Żołędowie (na parkingu koło kościoła w godz. 9:00-13:00) będzie ponownie gościł krwiobus.

Odznaki ministra kultury i dziedzictwa narodowego: Wśród wyróżnionych ksiądz Kubiak z Żołędowa - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Leszek Kuziak

Jest radnym powiatu bydgoskiego od 2010 roku (druga kadencja z rzędu), członkiem rady powiatu obecnej kadencji. Interesuje się sportem, turystyką, historią, polityką, pracą społeczną oraz wolontariatem

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis