Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Skradzione w Niemczech, rozmontowane u nas. Policjanci wykryli dziuplę w Maksymilianowie

piątek, 19 czerwca 2015 14:42 Napisała 

Kilka częściowo rozmontowanych aut a także wiele części samochodowych krył hangar na jednej z posesji w Maksymilianowie. Kryminalni nie kryli zdziwienia, gdy otworzyli go i zobaczyli zawartość. Teraz ustalają, kto zamieszany jest w ten paserski proceder.

 

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy prowadząc inną sprawę sprawdzili posesję w Maksymilianowie. Zawartość jednego z hangarów mocno ich zaskoczyła. Wewnątrz stało kilka częściowo rozebranych już na części aut. Wśród nich Audi Q7 z 2013 r. (wartość ok. 180 tys. złotych) i Peugeot 508 (rok produkcji 2012 r.), wyceniony na 50 tys. zł.

 

Policjanci zabezpieczyli tam też części i akcesoria samochodowe różnych marek, m.in. ramę od chryslera dodge-ram, którego wartość oszacowano na ponad 140 tys. złotych. Dane pojazdów zostały sprawdzone w Systemie Informacyjnym Schengen. Jak się okazało, auta te zostały skradzione w Niemczech pomiędzy marcem a majem tego roku.

 

W hangarze było jeszcze kilka innych, mniej wartościowych samochodów, które zniknęły z ulic różnych miast w naszym kraju. Teraz kryminalni ustalają, kto jest zamieszany w to przestępstwo. Postępowanie prowadzone jest w kierunku paserstwa. Sprawy kradzieży wyjaśnia strona niemiecka.

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu policja.pl

Skradzione w Niemczech, rozmontowane u nas. Policjanci wykryli dziuplę w Maksymilianowie - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis