Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Biblioteka w Osielsku po remoncie. Czytelnicy są bardzo zadowoleni, ale wcale nie chodzi o wnętrza

niedziela, 19 lipca 2015 15:44 Napisał 

W Osielsku mamy jedną bibliotekę (która ma też swoją filię w Żołędowie). Na przełomie bieżącego roku biblioteka została rozbudowana, bo było za mało miejsca na książki. Efekt remontu to 12 nowych regałów oraz kącik dla najmłodszych czytelników.

 

Jakie korzyści przyniosła przebudowa?

Z przebudowy cieszą się pracownicy biblioteki: "Zyskaliśmy zaplecze socjalne, mamy również mały gabinet na archiwum" – powiedziała Jolanta Zielińska Kierownik Biblioteki. Dzięki zmianom jest większe zainteresowanie i jest też więcej miejsca na nowe książki. Księgozbiór biblioteki powiększa się sukcesywnie co miesiąc. Biblioteka nie tylko kupuje książki, ale również otrzymuje je od darczyńców. W 2014 roku zbiór w Osielsku powiększył się o 641 książek, z czego 388 to książki otrzymane, a 253 to kupione.

 

Ile wypożyczamy książek?

Na przykład w maju wypożyczyliśmy 1312 książek. Zielińska powiedziała nam: "Wynik mógłby być zupełnie inny, gdyby nie to że często osoba która wypożyczy książkę pożyczy ją komuś innemu. Takich przypadków jest bardzo dużo." Oznacza to, że statystyczny mieszkaniec gminy wypożycza trochę ponad jedną książkę miesięcznie. Zielińska dodaje: "Zainteresowanie w gminie jest bardzo duże jednak jeszcze nie wszyscy wiedzą o bibliotece a miejsce nie jest najlepiej zlokalizowane. Osoby które wypożyczają książki często wiedzą o bibliotece od innych osób. Gdyby lepiej rozreklamować bibliotekę to zainteresowanie wzrosłoby jeszcze bardziej."

 

Za co cenimy naszą bibliotekę?

Przepytaliśmy mieszkańców naszej gminy, co sądzą o bibliotece. To co najbardziej rzuca się w oczy to zadowolenie z obsługi. Klienci bardzo chwalą bibliotekarki. Paweł Winiarski, zawodnik Dębów Osielsko oraz trener Reprezentacja Polski U19 w softballu powiedział nam: "Czytam kryminały i jak przeczytałem Cobeny wszystkie jakie mieli to biorę książki z polecenia Pań bibliotekarek i zawsze jestem zadowolony. Miła obsługa, która zawsze doradzi." Małgorzata Nowak z Osielska dodaje: "Największym atutem biblioteki w Osielsku jest obsługa, która zna się na swojej pracy i bardzo dobrze potrafi rozpoznać potrzeby czytelników. Bardzo podoba mi się też, że gdy książka na którą czekam się zwolni to dostaję informację mailem. To bardzo trafione rozwiązanie."

 

Jak trafić do biblioteki?

Biblioteka w Osielsku od wtorku do piątku jest czynna od 8.00 do 16.00, poniedziałki od 10.00 do 18.00. Po okresie wakacyjnym te godziny się wydłużą. Katalog biblioteki można przeglądać tutaj. Dane kontaktowe do biblioteki dostępne są tutaj.

Biblioteka w Osielsku po remoncie. Czytelnicy są bardzo zadowoleni, ale wcale nie chodzi o wnętrza - 3.6 out of 5 based on 9 votes
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Michał Grzelski

O wielkości dziennikarza nie świadczy ilość artykułów, lecz czy potrafi ukazać prawdę choćby była najgorsza.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis