Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

W Koronowie już po dożynkach. Stoisko Gminy Osielsko cieszyło się sporym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

niedziela, 06 wrzesnia 2015 10:27 Napisał 
Dożynki Powiatowe w Koronowie Dożynki Powiatowe w Koronowie Leszek Kuziak

Wczoraj w Koronowie odbyły się tradycyjne coroczne Dożynki Gminno-Powiatowe.

 

Nasza gmina również była tam reprezentowana. Tradycyjny wieniec w orszaku dożynkowym niosła reprezentacja naszej gminy w składzie Żaneta Kaźmierczak, Barbara Rozenfeld, Piotr Kozłowski, Leszek Kuziak poprzedzana przez niosącą herb Osielska panią Krystynę Lachowską. Piękny wieniec dożynkowy, jak co roku  zaprojektowała i wykonała Joasia Kanabaj – Nowak wraz z Barbarą Rozenfeld ze świetlicy w Żołędowie. Był  to, w odróżnieniu od wielu innych wieńców prezentowanych na dożynkach, wytwór wielu godzin mozolnej  pracy rąk przy użyciu tylko materiałów naturalnych z plonów naszej ziemi.

 

Drugim elementem, którym zaakcentowaliśmy naszą obecność na dożynkach było stoisko. Pięknie i pomysłowo ustrojone eksponowało to, czym może się nasza gmina pochwalić. Były różne dzieła sztuki  naszych ludowych artystów oraz materiały informacyjne dotyczące gminy Osielsko. Dla zgłodniałych był chleb ze smalcem, żurek, przepyszne racuchy smażone na bieżąco przez kucharza, pana Andrzeja Schmidta oraz duży wybór domowych ciast i przetworów, które nieustannie  zachwalał i promował pan Mirosław Nowak. Wszystko to cieszyło się dużym uznaniem gości dożynkowych, co wyrażali głośno chwaląc nasze panie i panów obsługujących stoisko. Myślę że nasza gmina godnie zaprezentowała się na forum powiatu, co jest nade wszystko zasługą wielu godzin intensywnych przygotowań osób w to zaangażowanych. Chciałbym tym wszystkim osobom  serdecznie podziękować za trud, który włożyli w te przygotowania .

 

Poniżej osoby, dzięki którym nasza gmina była tak ładnie reprezentowana  w Koronowie:                                                                                                                           

  • Joanna Kanabaj Nowak  - starszy instruktor kulturalno oświatowy w Świetlicy Żołędowo 
  • Andrzej Schmidt
  • Mirosław Nowak
  • Sylwia Stożyńska Kleibor
  • Barbara Rozenfeld
  • Marta Grzybek
  • Radek i Mateusz Kleibor

 

tytuł od redakcji

W Koronowie już po dożynkach. Stoisko Gminy Osielsko cieszyło się sporym zainteresowaniem [ZDJĘCIA] - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Leszek Kuziak

Jest radnym powiatu bydgoskiego od 2010 roku (druga kadencja z rzędu), członkiem rady powiatu obecnej kadencji. Interesuje się sportem, turystyką, historią, polityką, pracą społeczną oraz wolontariatem

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis