Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Droga S5 coraz bliżej Gminy Osielsko: nowe tereny inwestycyjne i wyburzenia, m. in. popularna restauracja

środa, 25 listopada 2015 09:06 Napisał 

Droga S5 jest w trakcie budowy kolejnych odcinków. Na terenie naszej gminy znany jest już wykonawca drogi. Jaki jest koszt jej budowy? Kiedy powstanie? Co zyska gmina, a co stracą mieszkańcy?

 

Droga S5 ma połączyć Wrocław z Gdańskiem, będzie przebiegać przez Poznań i Bydgoszcz. W naszym województwie droga połączy autostradę A1 (w okolicach Świecia) z granicą województwa Wielkopolskiego (na południe od Żnina). Kujawsko-pomorska część trasy ma zostać ukończona do końca 2019 roku.

 

 

Przebieg trasy S5 w gminie Osielsko

Nasz odcinek przebiega od Tryszczyna do Aleksandrowo na pograniczu gminy Osielsko i Dobrcz. Długość tej części trasy to 14,7 km. Na drogę wjechać będzie można w dwóch miejscach. Na węźle Bydgoszcz Północ (znajdzie się w miejscu gdzie droga S5 przestanie biec szlakiem "starej piątki" i przejdzie w obwodnicę Bydgoszczy) oraz Maksymilianowo (na zachód od tej miejscowości).  W październiku wybrano wykonawcę, który zajmie się budową drogi. Przetarg wygrała firma Intercore Sp. z.o.o. składając ofertę o wartości 369 mln złotych. W 2016 roku wojewoda ma wydać pozwolenie na realizację projektu, natomiast w 2017 roku dojdzie do wykupu gruntów. Cała inwestycja ma być też gotowa do 2019 roku.

 

Nowe tereny inwestycyjne…

Janusz Gorzycki, inspektor ds. planowania przestrzennego w Gminie Osielsko powiedział nam:

- Budowa obwodnicy przyniesie korzyści naszej gminie, dzięki drodze zmniejszy się ruch przez Osielsko, zyskamy lepsze połączenie z Poznaniem i Gdańskiem. Dodatkowo zwiększy się handel, oraz powstaną nowe tereny inwestycyjne

…i wyburzenia

Gorzycki dodał też, że:

- Dojdzie do wyburzeń i wykupów gruntów. Dotyczy to m. in. restauracji Goloneczka i Tawerna.

O ile restauracja „Goloneczka” na wydanej przez Urząd Gminy mapie faktycznie znajduje się po środku drogi, o tyle w przypadku „Tawerny” można mieć wątpliwości. W związku z tym skontaktowaliśmy się z właścicielem restauracji Zbigniewem Lewickim, który potwierdza że jest taka możliwość, ale nie otrzymał jeszcze konkretnych informacji.

Droga S5 coraz bliżej Gminy Osielsko: nowe tereny inwestycyjne i wyburzenia, m. in. popularna restauracja - 4.3 out of 5 based on 11 votes
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Michał Grzelski

O wielkości dziennikarza nie świadczy ilość artykułów, lecz czy potrafi ukazać prawdę choćby była najgorsza.

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis