Wyszukiwarka Rozkłądy jazdzy Wydarzenia Katalog Dołącz do nas Kontakt

Jak uczą się dzieci w naszych szkołach? Podstawówka najlepsza w Niemczu, gimnazjum w Osielsku

środa, 11 listopada 2015 20:15 Napisała 
Szkoła w Osielsku Szkoła w Osielsku © eOsielsko.pl

Porównujemy szkoły w naszej gminie. Przy okazji zebraliśmy też trochę danych statystycznych dotyczących szkół w Gminie Osielsko.

 

W Gminie Osielsko są cztery szkoły: dwie podstawówki (w Niemczu i Maksymilianowie), gimnazjum (w Żołędowie) oraz zespół szkół (podstawówka+gimnazjum w Osielsku). Uczy się tu łącznie 1543 uczniów: 142 w oddziałach przedszkolnych, 1041 w szkołach podstawowych i 360 w gimnazjach (dane na 30. września 2014).

 

Szkoła Podstawowa najlepsza w Niemcz

Na podstawie wyników sprawdzianu szóstoklasisty porównaliśmy szkoły podstawowe w naszej gminie. Najlepsze wyniki łącznie osiągnęli uczniowe w Niemczu. Dzieci z Niemcza były bezkonkurencyjne z języka angielskiego (91%) i języka polskiego (79%), za to najgorsze wyniki w całej gminie osiągnęły z matematyki (63%). Podstawówka w Osielsku najlepiej uczy matematyki (67%), z angielskiego (84%) i polskiego (72%) zajmując drugie miejsce. Szkoła w Maksymilianowie osiągnęła nieznacznie gorsze wyniki: polski 70%, matematyka 64% oraz angielski 79%. Dzieci z naszej gminy osiągają najlepsze wyniki w całym powiecie w każdym z trzech testów i jedne z najlepszych w województwie, więcej o tym pisaliśmy tutaj.

 

Gimnazjum najlepsze w Osielsku

Podobnie jak szkoły podstawowe porównaliśmy gimnazja. Tu sprawdziliśmy wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Gimnazjum w Żołędowie jest lepsze od tego w Osielsku tylko pod względem języka polskiego (61% do 62%). We wszystkich pozostałych częściach testu szkoła z Osielska odnotowuje lepsze wyniki. Spore różnice widać w matematyce (60% do 45%) i angielskim podstawowym (73% do 64%) oraz rozszerzonym (53% do 41%). Mniejsze w historii i wiedzy o społeczeństwie (69% do 63%) i części przyrodniczej (53% do 49%). Język niemiecki pominęliśmy, bo zdawało go łącznie mniej niż 10 osób. Nasze gimnazja wypadają dobrze na tle powiatu, ale w przeciwieństwie do podstawówek nie są najlepsze we wszystkich kategoriach. W obydwu częściach egzaminu humanistycznego wyprzedzają nas Białe Błota. Z matematyki jesteśmy najlepsi, z przyrody mamy miejsce trzecie (za Białymi Błotami i Nową Wsią Wielką). W angielskim na poziomie podstawowym mamy drugie miejsce (ponownie za Białymi Błotami), a na poziomie rozszerzonym trzecie (wyprzedzają nas Białe-Błota i Solec Kujawski).

 

Dla tych co lubią liczby, jeszcze więcej statystyk

Według stanu na 30. września, prawie połowa wszystkich uczniów z naszej gminy chodzi do szkoły w Osielsku. 705 dzieci i młodzieży uczy się tu w 31 klasach (2 oddziały przedszkolne, 21 klas w szkole podstawowej i 8 klas w gimnazjum). Łącznie w Osielsku pracuje 64 nauczycieli (zatrudnionych na 57,6 etatu). Drugą pod względem wielkości szkołą w naszej gminie jest szkoła podstawowa w Niemczu - łącznie 371 dzieci i 16 klas (w tym dwa oddziały przedszkolne). W szkole pracuje 34 nauczycieli zatrudnionych na 32,2 etatu. Kolejną szkołą jest szkoła podstawowa w Maksymilianowie. Uczy się 296 uczniów w 13 klasach szkoły podstawowej i dwóch oddziałach przedszkolnych. Łącznie w szkole pracuje 29 nauczycieli zatrudnionych na 26,1 etatu. Najmniejszą szkołą jest gimnazjum w Żołędowie. W ośmiu klasach uczy się 171 osób. 25 nauczycieli jest zatrudnionych na 20,2 etatu. Funkcjonowanie szkół w naszej gminie kosztowało od września 2014 do sierpnia 2015 13,5 mln złotych (bez wydatków inwestycyjnych), z czego prawie 10 mln stanowiły płace (wraz z pochodnymi).

 

Dane kontaktowe do szkół w naszej gminie znajdziecie w naszym katalogu firm i instytucji - link tutaj.

Jak uczą się dzieci w naszych szkołach? Podstawówka najlepsza w Niemczu, gimnazjum w Osielsku - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aby udoskonalić nasz serwis korzystamy z cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody wyłącz tę opcję w swojej przeglądarce lub opuść nasz serwis